Diş Tedavisi Yöntemleri

Diş Tedavisi Yöntemleri

Diş Tedavisi Yöntemleri, sindiriminizin başlangıcı olan dişlerimizi, günlük hayattaki konuşmalarınız ve yüz güzelliğiniz için sağlıklı tutabilmek için yapılan tedavilerdir. Her şeyin bir ömrü olduğu gibi dişlerimizin de bir özrü olduğunu unutmamalı ve dişlerimize iyi bakmalıyız. Dişlerimize iyi bakabilmek için Diş Tedavisi Yöntemlerini uygulamalıyız, bunlardan bazıları şöyledir;

Dişlerin düzenli fırçalanması

Diş ve ağız sağlığı için dişlerimizi düzenli ve doğru bir şekilde fırçalamalıyız. Fırçalamadınız takdirde dişler de çürüme, diş etlerinde iltihaplanmalar meydana gelebilir. Bu durun hem ağız ve diş sağlığınıza zara verirken hem de günlük yaşantınız olumsuz yönde etkiler.

Diş çekimi ve Kanal tedavisi

Diş Beyazlatma

Siz ne kadar ağız ve diş sağlığınıza dikkat etseniz de elde olmayan nedenlerden dolayı dişlerinizin uzmanlar tarafından çekilmesini gerektirecek durumlar olabilir. Örneğin, kaza ve çarpmalar sonucunda oluşan kırık dişlerin çekilmesi veya yer darlığı nedeniyle dişlerin zorunlu olarak çekilmesi gibi durumlardır.

Diş Tedavisi Yöntemleri arasında en yaygın olanıdır. Dişler de meydana gelen iltihaplanmalar sonucunda dişler de geri dönülmez bir durum oluştuğunda uygulanan tedavi yöntemidir. Dişlerin damar ve sınır sistemini içeren bölgenin alınarak, içerisine dolgu yapılarak üstünün kapatılması işlemine kanal tedavisi denir.

İmplant Diş Tedavisi

Diş Tedavisi Yöntemleri arasında yer alan İmplant Tedavisi, eksik olan dişlerin yerine, ağız ve diş sağlığını tamamlamak ve dişlerin tam görülmesi amacı ile çene yapısına yerleştirilen diş köküdür. Son zamanlarda, uygun malzemeler ile yapıldığı için kaplama, köprü ve damak protezlerinin yerine daha çok tercih edilmektedir. Bu yöntem çok güvenli ve fonksiyonel bir yöntemdir.

Porselen Diş Kaplama

Diş Porseleni diş hekimleri tarafından sıkça uygulanan ve tavsiye edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemini dişleri hem sağlıklı hem de doğal göstermektedir.

Ortodonti tedavi yöntemi

Çene ve yüz bölgesinde meydana gelen bozuklukların tedavisi ile ilgilenen bir Diş Tedavisi Yöntemlerinden birisidir. Çocuklarda çene gelişimi sırasında oluşan çarpıklıklar ve kapanış bozukluklarının tedavisinde kullanılan tedavi yöntemidir.

Diş Teli Tedavisi Yöntemi

Diş Teli TedavisiDişlerinizdeki şekil bozukluklarının, dişlerdeki yamukluğun ve çenenizin tedavi edilmesi gerektiğinde, gelecekte meydana gelecek diş ve ağız sağlığı sorunlarına ortadan kaldırmak amacı ile diş teli kullanılır. Dişlerinize takılan dişlerinin çıkması sonucunda sağlıklı ve çok güzel dişlere ve ağız yapısına sahip olursunuz. Bu durum size hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak iyi bir duruma gelmenizi sağlayacağı için kendinize olan özgüveninizi artıracaktır.

Diş beyazlatma yöntemi

Dişlerde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen sararmaların giderilerek dişlerin doğal beyazlığına kavuşturulması yöntemidir. Dişlerde meydana gelen sararmaları, sigara ve alkol kullanımı, çay ve kahvelerin çok fazla tüketilmesi, dişlerin fırçalanmaması, ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi gibi durumlar neden olur. Dişlerini beyazlatmak için diş hekimlerini başvuru yaparak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Dişlerinizi beyazlattığınız takdirde, ağız ve diş temizliğinin yapılacağı için hem diş sağlığına hem de güzel diş görünüşlerine sahip olursunuz.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
| We ❤ Google | Saç Dökülmesi Nedenleri…