Göz Kapağı Şişliği Nedenleri Nelerdir?

Göz Kapağı Şişliği Nedenleri Nelerdir?

Göz kapağı şişliği (Blefaroşalazis) rahatsızlığının neden olduğu bölgesel bir ödem sebebiyle damarlarla doku arasına nedeni belli olmayan bir halde sıvı geçişi olur. Kısaca bu tür şikayetler daha çok böbrek sorunları, omurga anormallikleri ve bazı doğumsal kalp hastalıkları ile birlikte de görülebilmektedir.

Göz Kapak Şişliği (Blefaroşalazis) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz kapağı şişliği (Blefaroşalazis) bağlı ortaya çıkan kapağı şişliği ataklarını kesin  bir şekilde ortadan kaldıracak bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak irin dağıtıcı göz damlaları birtakım hastalarda yararlı olabilmektedir. Hastanın 6 ay içinde göz kapağı şişliği geçmemişse bu durumda göz kapağında ortaya çıkan sarkma  ve gevşemeler göz kapağı estetiği ameliyatı ile giderilebilmektedir.

Göz Şişginliği Tedavisi

Göz Kapak Şişmesinin Genel Nedenleri!.

Göz kapağı şişliğinin tek sebebi blefaroşalazis değildir. Göz kapak şişlikleri pek çok nedenle  ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Göz kapak şişliğinin en sık görülme şekli  ve sebebi  göz kapağında oluşan enfeksiyonlarıdır. Göz kapağından enfeksiyonlarına bağlı ortaya çıkan şişliklere bazen gözde batma, yanma, çapaklanma benzer biçimde şikayetler de eşlik eder. Yine göz kızarıklığı da göz kapağı enfeksiyonlarına eşlik edebilmektedir.

Göz kapağı şişliğinin bir diğer nedeni Trioid bezinin fazla çalışması ile ilgili bir durumdur. Bu durumda  göz kapak şişliği üstüne yapılacak özel bir tedavi yöntemi yoktur. Tiroid bezi tedavisi için uygulanan tedaviler bu çoğu zaman göz kapak şişliği için etkilidir. Buna karşın bu şişlikler kalıcı olabilirler. Şişmeye kaşıntı  ağrı acı  gibi problemler eşlik ediyorsa ciddi bir hastalık olabilir Şişlik 24 ile 48 saatten uzun sürerse göz doktoru ile görüşülmelidir.

 

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
| We ❤ Google | I-Life Zed Air…