HP Omen 875 Game PC – Tasarım ve Performans İncelemesi

HP Omen 875 Game PC – Tasarım ve Performans İncelemesi

HP’nin Omen serisinde yer alan bir çok laptop ve masaüstü bilgisayar gördük. Oldukça performanslı ve masaüstü bilgisayarları bir o kadar tasarımları ile ilgi çekici. 30Kg’a kadar ulaşan kasaları kullanım bakımından kolay olduğu kadar tasarım olarak bir çok kişinin ilk bakışta hayranlığını kazanıyor. Bizimde hayran olduğumuz ve sadeliği ile bizi kazanan HP Omen 875 Modelini tasarım ve performans olarak inceleyeceğiz.

 HP Omen 875 Teknik Özellikleri

Farklı alt modellerine göre işlemci ve ram özellikleri değişecek olsada Türkiye’de genellikle satışı yapılan modeli i5 8400 işlemci ile satılan modelleridir. Üzerinde 8GB DDR4 Ram bulunan bu bilgisayara ek olarak tam takviyesi yapabilmektesiniz. Günümüzde bir çok işlem için 8 GB ram çok düşük kalabiliyor.

Diş kapasitesinde 1TB sata disk bulunurken ek olarak 128GB SSD yer alıyor. Genellikle SSD kısımda işletim sisteminin ve çok kullanılan dosyaların kullanılması bu bilgisayar içinde yapılmış ve açılış hızından tutun günlük kullanımı oldukça arttırmıştır.

GTX 1050 Ti 4GB Ekran kartına sahip olan bu bilgisayar oyun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ati modellerinde çok daha üst model ekran kartlarını görüyor olsakta intel işlemci ile NVidia ekran kartlarının ne kadar uyumlu olduğunu tahmin edersiniz.

 
İŞLEMCİ HIZI Intel Core i5 8400 – 2.8 GHz (Turbo Boost Teknolojisi ile Max 4.0 GHz) 9 MB Önbellek
RAM 8 GB DDR4 2666 SDRAM ( 1 X 8 GB )
HARDDİSK KAPASİTESİ 1 TB SATA (7200 Rpm) HDD + 128 GB SSD
İŞLETİM SİSTEMİ FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GTX 1050 Tİ 4 GB GDDR5
OPTİK SÜRÜCÜ Opsiyonel (Optik sürücü yoktur)
SES ÇIKIŞI DTS Studio Sound™
Güç 300 Watt

Sade Tasarımı ile Uzay Gemisi Görüntüsü

Bizim ilk aklımıza gelen şüphesiz bir uzay gemisi olmuştu, dik ve standart ATX kasalara göre ince yapısı bulunan bu bilgisayar odanızda yer alacak en güzel aksesuar olacak diyebiliriz. En güzel ayrıntısı ön kısımda bulunan led logo dışında aşırı renk çıkışı olmaması. Günümüz oyun bilgisayarlarında alışkın olduğumuz çok led ile fazla ışığın verildiği kasalardan daha farklı bir görünüme sahip.

Sadelik severler için tercih edilecek bu ürün iç tasarımıyla da oldukça güzel gözükmektedir. Stock fan değişimi ile daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz tabi ki. Ekran kartının kasaya dik yerleştirme imkanı veren aparatı ile ekran kartının görünümünü dışarıya verebilirsiniz.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
| We ❤ Google | Çocuklarda İşitme Kaybı