Kol Estetiği Fiyatları

Kol germe ameliyatı son zamanlarda oldukça popüler olan bir estetik çeşididir. Her yaştan insanın yaptırabileceği bu ameliyat aşırı kilo alıp verme durumunda sarkan kol yağları için kullanılır.

Kol Estetiği Fiyatları

Herkesin cildinin kalınlığı, esnekliği, yaşlanma derecesi birbiriyle aynı değildir. Bu nedenden dolayı bazı kadınların ciltlerinde sarkma, bollaşma, yağlanma, çatlaklar daha fazla ve yaygın olurken, bazılarında bu etkiler daha az ortaya çıkabilir. Derisinde bolca çatlaması ve ileri derecede sarkması olan kişiler estetiği tercih edebilir.

Kol germe estetiği nasıl yapılır

Kol germe estetiğinin farklı teknikleri vardır bunlar hastanın vücut yapısına göre değişebilir. Derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine karar verilir. Eğer kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla olabilir. O zaman önce liposuction işlemi uygulanır.

Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alınması yapılır. Bazen deri bolluğu koltuk altı ile sınırlıdır. O zaman koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Çoğu vakada ise deri bolluğu dirseğe dek devam eden bir torbalanma şeklindedir. Bu durumda koltuk altından dirseğe dek uzayan kolun arka iç kısmında kalan bir iz bırakarak kol germe işlemi sağlanır. Bu iz önden ve arkadan bakışta belli olmaz.

Kol estetiği sonrası

Lokal anestezi halinde yapılabilen bu ameliyat steril hastane şartlarında olmalıdır. Sizin vücut direncinize ve yapınıza yapılacak kol germe estetiğinin boyutuna bağlı olarak genel anestezi de olabilir.

Ameliyatın ortalama süresi 1.5-2 saat arasında değişebilir. Lokal anestezi yapılan hastalar büyük bir komplikasyon olmadığı sürece aynı gün taburcu edilebilir genel anestezi olan hastalar ise kol germe ameliyatından ertesi gün sonra taburcu edilir. Hastaların 2 gün sonra duş almasına izin vardır spor aktivitelerinize 4-6 haftadan sonra devam edebilirsiniz.

Kol germe ameliyatından sonra yara izi az da olsa belli olabilir. Her ne kadar kendinize iyi bakarsanız ve operasyon geçirdiğiniz yeri fazla kullanmaz iseniz ameliyat sonrası oldukça rahat bir dönem geçirirsiniz.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
| We ❤ Google | Şok 15 Nisan…