Şalgamın Faydaları Saymakla Bitmiyor!.

Ülkemizin güney ve güneydoğu kesimlerinde daha çok tüketilen sağlığa faydalarının sayısız olduğu bilinen turpgiller familyasına ait bir bitki türüdür. Tadı hafif bir acılığa sahiptir kökleri garnitür olarak kullanılabilir.Yılın her dönemi ekilebilir genellikle şalgam sıvı olarak tüketilir.

Şalgamın Faydaları Saymakla Bitmiyor!.

İçinde bulunan demir ve kalsiyum vücudun gücünü ve direncini arttırır sizleri daha diri tutar ve hastalıklara karşı korur. Eğer kilo alamama gibi problemleriniz var ise iştah konusunda sıkıntı yaşıyor iseniz şalgam tam size göre iştah açıcı özelliği bulunan şalgamın kilo almak isteyen kişilerce tüketilmesi tavsiye edilir.Vücuttaki zararlı maddelerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan şalgam, her organın daha iyi çalışmasını destekler.

Şalgamın Faydaları sindirim sistemine de iyi gelir. Mideyi ve karaciğeri olumlu yönde etkiler.Demir, kalsiyum yönlerinden zengin olan şalgam diş sağlığına katkıda bulunur ve diş etinin güçlenmesini sağlar.Akciğer ve bronşlardaki sorunlar ve daha birçok vücut problemini de çözen şalgam daha sağlıklı bir yaşam için mutlaka tüketilmelidir.Şalgam suyu tansiyon konusunda da yardımcıdır. Düşük tansiyonu olanlar için olumlu etki yapar.

Şalgamın Sağlığa Faydaları

Ancak yüksek tansiyon sorunu yaşayanların dikkat etmesi gerekir. Şalgamın tuzlu olması nedeniyle tansiyonları fazla oranda yükselebilir. Şalgam suyu yapımında eklene havuç ile birlikte çok yararlı bir içeceğe dönüşür.Havuçla birlikte fermente edilerek sağlığa oldukça faydalı olarak kalp damar hastalıkları katarakt ve bağışıklık sistemine oldukça faydalıdır.Şalgamın içerisinde bolca vitamin mineral ve kalsiyum bulunur bunlar süt asidi , fosfor ve potasyum ile birleşerek bir çok etkili özelliğe dönüşür. İdrar söktürücü , mafsal şişkinlikleri , romatizma , böbrek taşı düşürme  , apse , egzama gibi bir çok hastalığa şifası bilinmektedir.

Şalgamın tepeden tırnağa her organınıza faydası bulunmaktadır saçınızdan kemiklerinize bağışıklık sisteminizden hormon sistemine tiroitten böbrek üstü bezine kadar her şeye faydası bulunmaktadır. Şalgam suyu içmeniz oldukça faydalıdır çünkü şalgam suyu bir çok turpgiller familyasından ürünle fermente edilerek sizlere sunulur buda içindeki etkileri oldukça fazla bir şekilde arttırır. Havuç , siyah havuç , turp gibi ürünlerle birleşince faydaları saymakla bitmez bir hale gelir.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
| We ❤ Google | İşlemci Isınmasının Nedenleri…